بارگیری...
روکش ملامینه

روکش ملامینه

روکش های ملامینه پر کاربردترین روکش اوراق فشرده چوبی و خصوصا ام دی اف در جهان و به خصوص در ایران در بین تمام روکش های چوبی(طبیعی) و مصنوعی می باشد.امروزه با توجه به کمیاب بودن چوب و همچنین گران بودن چوب، از روکش های نازک چوب استفاده می شود.روکش های نازک چوب را بر روی نئوپان و ام دی اف می چسبانند و به این طریق در قیمت و مصرف چوب صرفه جویی می شود.

روکش ملامینه در صنعت ام دی اف جز یکی از  پر کاربردترین روکش ها می باشد و بدلیل قیمت مناسب قابل رقابت با سایر روکش ها می باشد. ام دی اف ملامینه نسبت به نئوپان ملامینه دارای تفاوت هایی وجود دارد.به طور مثال لبه های ام دی اف ملامینه را می توان ماشین کاری کرد ، در صورتی که ماشین کاری بر روی نئوپان ملامینه امکان پذیر نیست و علت آن چکش خوار بودن ام دی اف نسبت به نئوپان و همچنین بافت محکم تر ام دی اف می باشد.

مزایای روکش ملامینه چیست؟

از جمله ویژگی های روکش ملامینه می توان به مقاومت مناسب روکش ملامینه در برابر رطوبت،مقاومت در برابر حرارت و سایش، هماهنگ بودن رنگ لبه های چسبانده شده با رویه،قیمت مناسب و تنوع در رنگ و طرح اشاره کرد.

معایب روکش ملامینه چیست؟

همچنین روکش ملامینه همچون سایر روکش های چوبی دارای معایبی نیز می باشد.از جمله معایب روکش ملامینه مقاومت کم در برابر مواد قلیایی و اسیدی و شفاف نبودن روکش ملامینه نسبت به روکش کاوازینکو، می باشد.

کاربرد روکش ملامینه چیست؟

روکش ملامینه در ساخت سرویس خواب، میز ال سی دی، آینه کنسول، ویترین(بوفه)، جاکفشی،پارتیشن،روکوب دیوار و مبلمان و ... کاربرد دارد.

روش چسباندن روکش ملامینه

روکش ملامینه را به دو روش می توان به ام دی اف و نئوپان چسباند.روش اول به وسیله پرس های طبقه ای باستیل کوتاه و روش دوم با روکش زنی پیوسته اتفاق می افتد.روکش کردن ملامینه یک کار تخصصی و سخت می باشد و با توجه به سرمایه گذاری زیاد برای انجام این کار، در کارخانه ها خط تولید روکش ملامینه ایجاد شده است و این امر سبب تنوع در رنگ و طرح ام دی اف های تولید شده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

روکش کاوازینکو/www.seyediwood.ir

روکش آکاژو/www.seyediwood.ir

روکش معرق/www.seyediwood.ir

روکش ملچ/www.seyediwood.ir

ام دی اف/www.seyediwood.ir

نظرات کاربران

نظر بدهید