بارگیری...
چوب راش

چوب راش

در ایران سه سرده از تیره ی فاگاسه به نام های راش،بلوط و شاه بلوط وجود دارد.از نوع راش 10 الی 13 گونه وجود دارد که گونه راش شرقی در ایران وجود دارد.

درخت راش دارای ریشه های سطحی می باشد و برای جنگل های با خاک کم مناسب است، از این رو درخت راش در بلندی های کوهستان فراوان است.در ایران در استان های مازندران و گیلان در ارتفاع 2000 متر از سطح دریا درخت راش وجود دارد.درخت راش دارای شاخ و برگ های فراوانی است و به اصلاح به درخت سایه پسند معروف می باشد.

درخت راش در شرایط مطلوب بین 5 الی 6 سال و در شرایط ناسازگار 15 سال یک بار میوه ی فراوان می دهد.میوه ی درخت راش 7 درصد روغن دارد.ارتفاع درخت راش خیلی زیاد می شود و به 35 متر و قطرش به یک و نیم متر می رسد.عمر درخت راش 200 تا 250 سال است.

چوب راش دارای بافتی است که در برابر حشرات چوب خوار و قارچ هایی که چوب را فرسوده می کنند مقاوم می باشد.از این رو دارای طول عمر بالایی می باشد.

یکی از راه های تشخیص چوب راش از سایر چوب ها رنگ کرم مایل به قرمز چوب راش و سنگینی متوسط این چوب می باشد.چوب راش در ساخت انواع مبلمان، در و پنجره، میز و صندلی و میز ال سی دی،کنسول و جاکفشی و غیره به کار برده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

مطالب مرتبط:

تفاوت چوب روس و راش/www.seyediwood.ir

چرا چوب استفاده کنیم؟/www.seyediwood.ir

روکش معرق/www.seyediwood.ir

روکش گردو/www.seyediwood.ir

روکش کاوازینکو/www.seyediwood.ir

انواع روکش های چوب/www.seyediwood.ir

نظرات کاربران

نظر بدهید